III Jesienny Rajd Przedszkolaków
30.09.08 aktualności
Już po raz trzeci odbył się pieszy rajd na Wzgórze Morenowe. Przedszkolaki wraz z rodzicami stawili się dzielnie o godzinie 11.00 w sobotę 27 września.
Z miejsca zbiórki wyruszyliśmy do pobliskiegPHP Warning: main(/home/pm7/strona/sonda/booth.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in //ankieta.php on line 2PHP Warning: main() [function.include]: Failed opening '/home/pm7/strona/sonda/booth.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php/pear4') in //ankieta.php on line 2PHP Fatal error: Call to a member function on a non-object in //ankieta.php on line 3o lasu. Tutaj czekała na wszystkich droga pełna przygód. Ścieżką dydaktyczną poruszaliśmy się po lesie.
Podczas wycieczki dzieciom o lesie opowiadała pani Marzenka, która od kilku lat prowadzi kółko ekologiczne w przedszkolu.

Rodzice i ich pociechy wsłuchiwały się w ciekawe opowieści o roślinach, zwierzętach czy ptakach żyjących w lesie. Oczywiście między zdobywaniem wiedzy teoretycznej dzieci czynnie włączały się w poznawanie runa leśnego. Znaleźliśmy dorodne prawdziwki, podgrzybki i maślaki. Również muchomory pięknie się prezentowały ale je pozostawiliśmy w spokoju, dzieci wiedzą, że nie wszystkie grzyby zjadamy.
Po przejściu ścieżki dydaktycznej udaliśmy się na polanę, gdzie już paliło się ognisko przygotowane przez tatusiów naszych dzieci. Tutaj piekliśmy kiełbaski, a po posiłku dzieci układały jesienne obrazki ze skarbów znalezionych podczas spaceru. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom wędrownika.
To na pewno nie był stracony czas ale lekcja żywej przyrody, którą dzieci będą często wspominać w zimowe wieczory.
Zobacz zdjęcia