Prowadzone od kilku miesięcy przygotowania do 30 urodzin przedszkola znalazły swój finał 25.04.2007r. Od samego rana pracownicy i rodzice dopinali wszystko na ostatni guzik. Budynek przedszkola i jego wnętrze "zakwitło" kolorowymi kwiatami, balonami i motylami. Przedszkole w tym dniu prezentowało się wyjątkowo bajecznie.

W hollu przygotowano specjalny stół z wyłożoną złotą księgą przedszkola, przy którym p. dyrektor Jolanta Świtała witała zaproszonych gości, zapraszając do pamiątkowych wpisów. Swoją obecnością zaszczycili nas: - wiceprzewodnicząca Rady Miasta p. Grażyna Wojciechowska, - zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji p. Halina Antczak, - inspektor ds. przedszkoli p. Iwona Sancewicz, - prezes ZNP p. Barbara Zajbert, - metodyk WOM p. Anna Owczarek, - przedstawiciel Kolegium Dyrektorów Przedszkoli p. Beata Wilk, - dyrektorki zaprzyjaźnionych przedszkoli p. Bożena Skoczna i p. Dorota Pietrzak, - wolontariusz CitiBanku Handlowego p. Katarzyna Tarnowska, - Rada Rodziców z przewodniczącą Joanną Juszczak. Goście schodząc się mieli możliwość obejrzenia makiety ”Gorzów miasto, które kocham”, w wykonaniu dzieci i rodziców poszczególnych grup, wystawy fotograficznej „Przedszkole w obiektywie” oraz galerii plastycznej, w której widnieją prace dzieci z kółka plastycznego.

Punktualnie o godz. 9.30 p. dyrektor - Jolanta Świtała powitała wszystkich przybyłych zaprosiła na zewnątrz budynku do odsłonięcia pamiątkowej tablicy z nazwą przedszkola. Tablicę ufundowali rodzice - państwo Beata i Mirosław Cisowscy. Odsłonięcia tablicy dokonały: wiceprzewodnicząca rady Miasta p. Grażyna Wojciechowska oraz p. Beata Cisowska – fundator.

Następnie goście udali się do sali, w której dzieci przedstawiły program artystyczny „Spacerkiem po Gorzowie”. Program poświecony został naszemu miastu z okazji 750 – lecia Gorzowa Wlkp. Nowością było tu włączenie pokazu slajdów z historii miasta i przedszkola, które wykonał i prezentował rodzic – p. Marek Tarnowski. Całość prowadziła 7-letnia Wiktoria Augustyniak z gr. „Wróbelka Elemelka”. Dzieci za swój program otrzymały wiele braw i podziękowań. Wręczyły też prezent zaproszonym gościom, a mianowicie bajkę o Gorzowie Pt. „Trzy zagadki” opracowaną i zilustrowaną przez starszaków z gr. „Wróbelka Elemelka” i „Bolka i Lolka”, a wydaną przez rodziców - państwo Dzieniewicz Następnie głos zabrali goście składając na ręce pani dyrektor gratulacje i życzenia. Swoje podziękowania i dowody wdzięczności dołączyła również w imieniu rodziców przewodnicząca rady Rodziców p. J. Juszczak. Wielką atrakcją kończącą tę część jubileuszu był wjazd piętrowego tortu rozświetlonego świeczkami.

Po części artystycznej pani dyrektor zaprosiła gości do otwarcia sali gimnastycznej z zaadaptowanej piwnicy. Dzięki pomocy rodzica p. J. Cebuli i nauczycielek sala stała się bardzo przytulna, kolorowa i wyposażona w sprzęt sportowy. Nowej sali nadane zostało imię „Koziołka Matołka”, które wybrały dzieci w wyniku plebiscytu. Goście mieli też okazję obejrzeć nasze piękne przedszkole, Tymczasem dla dzieci była kolejna atrakcja – w sali „Bolka i Lolka” rozpoczął się występ iluzjonisty. Dzieci podziwiały umiejętności czarodzieja, nauczyły się też same czarować. Na zakończenie dnia odbyła się zabawa przy muzyce oraz konkursy z nagrodami. W tym dniu jadłospis został zaplanowany przez dzieci, a był on następujący: Śniadanie: - płatki kukurydziane na mleku, chleb z masłem, szynką, pomidorem i sałatą, owoc, II śniadanie: - tort, napój w kartoniku, lizaki lodowe Obiad: - rosół z makaronem, naleśniki z twarogiem polane sosem truskawkowym, kompot Ten dzień na pewno na bardzo długo pozostanie w naszej pamięci.
Zobacz zdjęcia